Главная Полезные советы Вибираємо рольвіконниці відповідних розмірів

Розмір – одна із ключових характеристик рольвіконниць. Ширина та висота виробу залежать від параметрів прорізу, а також від варіанта монтажу.

Захисні ролети виготовляються з пінозаповнених і екструдованих профілів, мають вбудований або накладний короб. Виріб підбирається відповідно до місця встановлення та вітрового регіону (якщо йдеться про вуличні рольвіконниці).

Ураховуємо вітровий регіон

Країни СНД розташовані в 8 вітрових регіонах. Визначити свій можна за допомогою мапи:

Захисні ролети на вікна та двері необхідно підбирати з урахуванням вітрового регіону. Це гарантує довгий термін служби виробів, захищає їх від деформації та передчасного зношування.

Зверніть увагу на максимальну ширину рольвіконниць з того або іншого типу профілю. Наприклад:

  • Із профілю PD/39N можна виготовляти вироби завширшки до 1970 мм (для 1-го вітрового регіону) або до 1330 мм (для 7-го).
  • Із профілю AR/40(N) можна виготовляти вироби завширшки до 2700 мм (для 1-го вітрового регіону) або до 1700 мм (для 7-го).
  • Із профілю AER44m/S можна виготовляти вироби завширшки до 2880 мм (для 1-го вітрового регіону) або до 1850 мм (для 7-го).

У разі встановлення конструкції в приміщенні ви можете вибрати профіль будь-якого типу. Від вітрового регіону в цьому разі нічого не залежить. Тому для виробництва сантехнічних ролет будь-якого розміру зазвичай використовується найбюджетніший тип профілю.

Самостійно заміряємо проріз

Заздалегідь ви можете самостійно виміряти проріз. Це дозволить вибрати відповідний тип профілю, а також зорієнтуватися в ціні виробу.

Накладний монтаж

Виміряйте висоту та ширину прорізу в 3 точках – крайніх і центральній. З отриманих результатів вибираються найбільші значення.

Якщо під час зачинення нижня частина ролетного полотна буде опиратися на віконний відлив, то висота виміряється від відливу.

Якщо в місцях кріплення основа недостатньо міцна, додайте до отриманої ширини 50 мм. Це мінімізує ризик ушкодження укосу у разі встановлення й експлуатації ролет.

Вбудований монтаж

Висота та ширина прорізу також виміряються в 3 точках – крайніх і центральній. Однак за розрахункові значення беруться найменші, а після від них віднімається ще по 5 мм.

Припустимі відхилення поверхонь від вертикалі/горизонталі: до 1,5 мм на метр і не більше 5 мм загалом.

Заміри прорізу у разі вбудованого монтажу рольвіконниць здійснюються тільки після завершення обробки.

Важливо: фінальний замір, а також монтаж ролетних систем рекомендується довірити професіоналам.

Популярні розміри рольвіконниць і ролетних воріт

Висновок

Перед купівлею рольвіконниць визначте вітровий регіон, у якому розташований ваш об`єкт. Проведіть самостійний вимір прорізу, щоб запросити прайс на вироби відповідних розмірів у різних виробників. Вивчіть умови гарантії, можливі варіанти комплектації тощо.

Після того, як визначитеся із постачальником ролетних конструкцій, залишіть заявку на замір. Ця послуга найчастіше надається безкоштовно. Майстер із замірювання визначить точні розміри ролет, що надалі дозволить заощадити на підготовці прорізу до монтажу виробу.Поделиться: